Zasady odpłatnego przejmowania przez Gminę Jerzmanowa sieci wodociągowych / kanalizacji sanitarnej
1. Zgodnie z Zarządzeniem Nr 0050.111.2025 Wójta Gminy Jerzmanowa z dnia 6 sierpnia 2025 roku ustala się zasady przejmowania przez Gminę Jerzmanowa urządzeń wodociągowych i/lub kanalizacyjnych położonych na terenie Gminy od Inwestorów, którzy te urządzenia wybudowali z własnych środków oraz zasady przejmowania urządzeń, których budowa jest planowana przez Inwestorów, którzy te urządzenia wybudują z własnych środków.
2. Szczegółowe zasady przejmowania urządzeń wybudowanych określa „Regulamin przejmowania urządzeń wodociągowych i/lub kanalizacyjnych” stanowiący Załącznik nr 1 do wskazanego wyżej Zarządzenia.
3. Szczegółowe zasady przejmowania urządzeń, których budowa jest planowana przez osoby, które te urządzenia wybudują z własnych środków określa „Regulamin odpłatnego przejmowania urządzeń wodociągowych i/lub kanalizacyjnych, których budowa jest planowana” stanowiący Załącznik nr 2 do wskazanego wyżej Zarządzenia.
4. Formalne przejęcie sieci od dotychczasowego właściciela poprzedzać będzie odbiór techniczny sieci zgodnie z warunkami technicznymi określonymi przez zarządcę sieci.
5. W przypadku niespełnienia przez Inwestora warunków technicznych przekazywanych urządzeń, o których mowa w art. 31 ust. 2 ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków – sieci nie zostaną przejęte.