FAQs

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

W trosce o mieszkańców Gminy Jerzmanowa przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w sprawie naszych usług. Te pytania pojawiają się często na różnych etapach współpracy.

Kupiłem/am nieruchomość, jakich formalności musze dopełnić w ZGK?

Należy poinformować o tym Zakład i złożyć wniosek o zawarcie umowy o zaopatrzenie wwodę i odbiór ścieków.

Sprzedałem/am nieruchomość – czy muszę to zgłosić w ZGK?

Tak, należy złożyć wniosek o rozwiązanie umowy o zaopatrzenie w wodę i odprowadzanieścieków.

Zmieniłem/am adres e-mail lub numer telefonu.

W przypadku zmiany danych, aby otrzymywać faktury i powiadomienia sms na nowyadres e-mail lub numer telefonu należy powtórnie złożyć formularz zgody na wystawianie idoręczanie faktur w formie elektronicznej i otrzymywania powiadomień sms.

Zgubiłem/am fakturę, nie wiem, ile mam zapłacić?

W celu otrzymania duplikatu dokumentu prosimy o kontakt z ZGK. Dokument zostaniedla Państwa wystawiony i doręczony w najbliższym możliwym terminie.

Posiadam zadłużenie, czy mogę rozłożyć zaległości na raty?

W tym celu konieczne jest złożenie wniosku. W celu omówienia szczegółów prosimy okontakt z ZGK.

Jak mogę dokonać płatności za wodę i ścieki?

Wpłat należy dokonywać na indywidualny numer konta przez bankowość elektroniczną,stacjonarnie w oddziale banku lub na poczcie. Płatność w siedzibie ZGK nie jest możliwa.