Zakład Gospodarki Komunalnej w Jerzmanowej kolejne etapy w procesie przyłączenia do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej
Etap 1: Uzyskanie zapewnienia zaopatrzenia w wodę i odbioru ścieków
O zapewnienie zaopatrzenia w wodę i odbioru ścieków występuje przyszły użytkownik.
Zapewnienie to nie może być podstawą do projektowania przyłączy wodociągowych lub kanalizacyjnych i uzyskania uzgodnień.
Jak to zrobić? Należy wypełnić i złożyć wniosek „druk ZGK 01.”
Etap 2: Uzyskanie warunków technicznych w zakresie przyłączenia do sieci
O określenie warunków technicznych w zakresie przyłączenia do sieci wodociągowej lub kanalizacyjnej występuje inwestor lub pełnomocnik m.in. w przypadku:
– budowy nowego przyłącza wodociągowego lub kanalizacyjnego do istniejącego albo projektowanego budynku/obiektu;
– rozbudowy istniejącego budynku/obiektu;
– zmiany sposobu użytkowania istniejącego budynku/obiektu, zamiaru zmiany opomiarowania wody (zmiana lokalizacji, typu lub wielkości wodomierza).
Wydane warunki techniczne przyłączenia ważne są 2 lata.
Jak to zrobić? Należy wypełnić i złożyć wniosek – „Druk ZGK 02.”
Do wniosku należy załączyć mapę (plan) określającą usytuowanie przyłączanej nieruchomości.
W przypadku uzyskania zapewnienia z Etapu-1, załącznik nie jest wymagany.
Etap 3: Uzgodnienie dokumentacji technicznej
Rozwiązania techniczne zawarte w składanej do uzgodnienia dokumentacji technicznej powinny być zgodne z wydanymi warunkami technicznymi przyłączenia oraz z obowiązującymi przepisami.
Jak to zrobić? Należy wypełnić i złożyć wniosek – „Druk ZGK 03.”
Do wniosku należy załączyć dwa egzemplarze projektu.
Etap 4: Nadzór nad budową/przebudową i odbiór przyłącza
Nadzór ze strony ZGK polega na dokonaniu odbioru technicznego robót zanikowych. W dniu odbioru należy przedstawić wykonane lecz niezasypane przyłącze w celu umożliwienia dokonania pełnych czynności odbiorowych oraz szkic wykonanych prac sporządzony przez uprawnionego geodetę. Z czynności odbioru sporządzany jest protokół częściowego odbioru przyłącza wodociągowego i/lub kanalizacyjnego który jest podstawą do zawarcia z ZGK umowy o zaopatrzenie w wodę i/lub odprowadzanie ścieków.
Jak to zrobić? Zgłosić termin rozpoczęcia prac i uzgodnić termin odbioru – wypełnić i złożyć wnioski – „Druki ZGK-04 i ZGK-05.” Terminy można uzgodnić telefonicznie.
Etap 5: Zawarcie umowy o zaopatrzenie w wodę i/lub odprowadzanie ścieków
Umowa jest standardowa wg wzoru – ZGK-07.
Gdy o zawarcie umowy występuje osoba prawna, spółka osobowa, spółka cywilna lub wspólnota mieszkaniowa, to wniosek powinien być podpisany przez osoby upoważnione przez Zleceniodawcę do reprezentowania według właściwych rejestrów, ewidencji lub na podstawie pisemnego upoważnienia/pełnomocnictwa. Dokument ten powinien również upoważniać do zaciągania zobowiązań finansowych w imieniu Wnioskodawcy.
Jak to zrobić? Należy wypełnić i złożyć wniosek – „Druk ZGK 06.”
Etap 6: Zawarcie umowy o zaopatrzenie w wodę i/lub odprowadzanie ścieków
O dokonanie odbioru końcowego występuje inwestor w przypadku konieczności przedłożenia takiego protokołu odbioru w celu uzyskania dopuszczenia obiektu do eksploatacji.
Jak to zrobić? Należy wypełnić i złożyć wniosek – „Druk ZGK-05.”
Do wniosku należy załączyć:
- Dokumentację projektową z uzgodnieniem ZGK
- Protokół odbioru technicznego robót zanikowych przyłączy,
- geodezyjną inwentaryzację wykonanego uzbrojenia,
Opracowanie wnioskowanych dokumentów jest usługą bezpłatną.
Przyjmujemy inne formy wnioskowania niż na standardowych formularzach pod warunkiem, że treść merytoryczna jest tożsama z treścią w nich zawartą.
zgk@jerzmanowa.com.pl/